wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Sterowanie

Sterowanie

Sterowanie

Przyrządy sterownicze

Sterowanie maszynami przemysłowymi odbywa się przy użyciu odpowiednich urządzeń bądź aparatury elektronicznej. Dobór właściwych modeli uzależniony jest od tego, jakimi rodzajami oraz typami maszyn przemysłowych chcemy sterować.
Ręczne kasety przeznaczone do sterowania takimi maszynami jak dźwigi, suwnice czy podnośniki są odporne na działanie czynników atmosferycznych, kontakt z olejami czy wstrząsy. Łączniki przycisków posiadają blokadę mechaniczną, uniemożliwiającą jednoczesne uruchomienie przeciwnych kierunków działania, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy.
W przypadku operowania działaniem maszyn przemysłowych sprawdzą się przyciski sterownicze, użyteczne także w windach towarowych i innych urządzeniach. Napędy dzielą się na podświetlane lub niepodświetlane, ich model dostosowuje się do warunków na hali lub placu budowy.
 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Sterowanie maszynami przemysłowymi

W kategorii sterowanie znaleźć można większość elementów elektrycznych potrzebnych do budowania obwodów przemysłowych. Nasz sklep oferuje różnego rodzaju przyciski sterownicze, kasety sterownicze, wyłączniki krańcowe, przeznaczone do operowania maszynami mobilnymi ręczne kasety sterownicze oraz specjalne przyciski zabudowane w obudowie przeciwpożarowej, zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Korzystając z naszej oferty można skompletować pełne sterowanie maszynami przemysłowymi z większości branż.
 

Przyciski sterownicze oraz kasety

W naszej ofercie dostępne są różnego typu przyciski sterujące do maszyn przemysłowych. Oferujemy zarówno kasety z pojednyczymi albo wielokrotnymi przyciskami, przeznaczone do zabudowania na maszynach stacjonarnych, jak i kasety sterujące mobilne, które połączone są z maszyną za pomocą wiązki przewodów. Kasety sterownicze mobilne mogą być przemieszczane przez operatora w czasie eksploatacji maszyny. W porównaniu do kaset stacjonarnych, mobilne są dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich kształt jest bardziej ergonomiczny, dzięki czemu dobrze dopasowują się do dłoni. Osobną kategorią są przyciski bezpieczeństwa. Nasz sklep oferuje je w dwóch podstawowych wersjach - z kluczem odbezpieczającym oraz bez klucza - czyli takie, które wystarczy przekręcić, by je odbezpieczyć.
 

Wyłączniki krańcowe

Inny element elektryczny, bez którego nie byłoby możliwe sterowanie maszynami przemysłowymi pracującymi w cyklach automatycznych to wyłączniki krańcowe, czyli popularne krańcówki. Nasz sklep oferuje takie wyłączniki przystosowane do zasilania prądem stałym oraz przemiennym o różnych napięciach. Po stronie klienta leży również wybór zakończenia krańcówki - czy ma być to rolka, tłoczek czy jeszcze inny kształt. Posiadamy w sprzedaży zarówno krańcówki w obudowie tworzywowej, jak i metalowej. Łączniki krańcowe ułatwiają manualne określenie, w jakim zakresie ruchów maszyna powinna operować. Jest to niezwykle pomocne w przypadku sterowania takimi maszynami produkcyjnymi jak np. prasa hydrauliczna. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór niezawodnych kaset sterowniczych, przycisków sterowniczych (również w obudowie PPOŻ), a także łączników krańcowych.
 

Nasza oferta - sterowanie

W naszej ofercie znaleźć można większość elementów niezbędnych do zbudowania obwodów sterujących maszynami przemysłowymi. Sprzedajemy niemal wszystko - począwszy od przycisków sterowniczych, skończywszy na krańcówkach.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl