wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Dzwonki

Dzwonki

Dzwonki Czym byłoby mieszkanie bez drzwi wejściowych, a drzwi wejściowe bez… dzwonka. Dźwięk dzwonka sygnalizuje nam, że ktoś właśnie stoi u naszego progu i czeka na otwarcie drzwi. Wprowadzenie dzwonków do użytku zrewolucjonizowało naszą codzienność – dawniej wypatrywano przez okno nadchodzących, oczekiwanych gości – z tymi nieoczekiwanymi było już gorzej. Pukanie do drzwi lub wołanie nie zawsze mogło zostać usłyszane. Dzwonki do drzwi są głośne i dzięki każdy domownik usłyszy przybycie gościa.
Wszystko ma jednak swoją drugą stronę medalu – dźwięk dzwonka może nas również niekiedy przyprawiać o zdenerwowanie. Jak wybrać taki dzwonek do drzwi, który nie będzie nas irytował? Przede wszystkim nie może on być za głośny. Wybór sygnału dźwiękowego lub melodii jest już sprawą indywidualną i zależy wyłącznie od gustu.
W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór dzwonków do drzwi. Wśród nich figurują dzwonki przewodowe, bezprzewodowe, gongi rurowe, a także pełen wachlarz akcesoriów dodatkowych – takich jak ozdobne przyciski dzwonkowe.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Przewodowe i bezprzewodowe dzwonki do drzwi

Umieszczone przy wejściu dzwonki do drzwi pełnią różne funkcje, z których najważniejszą jest poinformowanie dźwiękiem domowników o przybyciu gościa. W większości domów i prywatnych mieszkań znaleźć można przewodowe dzwonki, które w nowoczesnych apartamentach bywają zastępowane przez dzwonki bezprzewodowe.
 

Siła dzwonków przewodowych

Najczęściej wybieranym rodzajem dzwonka jest dzwonek do drzwi przewodowy, który do swojego działania wykorzystuje energię elektryczną. W zależności od wyboru, dzwonki do drzwi wejściowych mogą się różnić wykończeniem, kształtem oraz rodzajem dźwięku, jakim przywoływani są domownicy. Najpopularniejsze dzwonki to jedno- lub dwutonowe gongi o niewielkich gabarytach, zwykle w białej lub beżowej obudowie z tworzywa sztucznego. O ich popularności przesądza także bardzo przystępna cena. W kategorii przewodowych dzwonków do drzwi znalazły się także dzwonki elektroniczne, najczęściej emitujące dźwięk dwutonowy. Przy ich wyborze ważne są wymiary, ale i głośność tonu dzwonka.
 

Dzwonki bezprzewodowe

Dzwonki do drzwi działające w oparciu o system bezprzewodowy dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i kształtach. Bardzo często takie dzwonki wykorzystuje się także jako urządzenia przywołujące, stąd ich duża popularność w budynkach użyteczności publicznej czy w domach opieki. Dzwonki bezprzewodowe składają się z dwóch elementów: zasilanego z gniazda sieci energetycznej odbiornika oraz z zasilanego na baterię nadajnika. Stosowane jako dzwonki do drzwi wejściowych, dzwonki bezprzewodowe wyróżniają się kilkunastoma melodiami do wyboru, oferują także możliwość wykorzystania bez posiadania instalacji dzwonkowej. Dzwonki bezprzewodowe działają na powierzchni do 100 metrów. W odróżnieniu od dzwonków przewodowych w tych modelach można regulować głośność melodii.

Przy stosowaniu instalacji dzwonkowej, zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej, przydatne bywają akcesoria, którymi najczęściej są przyciski bezprzewodowe oraz czujniki ruchu, umożliwiające rozbudowę niektórych modeli dzwonków.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl